Nástroj Accubrush MX a XT Paint Edger: recenze

Majitelé domů malování stěn se dlouho snažili najít způsob, jak namalovat těsné hrany kolem ozdobných lišt přesně a bez nepořádku. Tato technika se nazývá „řezání“ a je to krok, který obvykle předchází válcování velkých povrchů stěny malířským válečkem. Několik kutilů dokáže zvládnout dovednost řezání na volné ruce pomocí zužujícího se štětinového ořezu, ale většina z nás není tak kvalifikovaná a potřebuje nějaký druh zařízení nebo techniky pro řezání dovnitř. Proto tolik z nás nyní pokrývá okraje oříznutí lišty s malířskou páskou, abychom mohli malovat štětcem až na dřevo. Použití malířské pásky je však časově náročné a výsledky jsou smíšené, takže jsme obecně připraveni vyzkoušet nová řešení.

V průběhu let vytvořili výrobci příslušenství pro lakování nejrůznější zařízení, která usnadňují stříhání okolo obložení. Některá řešení, jako je malířská páska, jsou dostatečně úspěšní, aby našli mezeru na trhu a dlouhodobé přijetí. Jiní přišli a upadli na vedlejší cestu stejným způsobem, jakým Edsel upadl z milosti v automobilovém průmyslu spotřebitelů.

Jedním takovým zařízením, které slibuje pomoc malířům s přesným řezem kolem okrajů stěny a ozdobných lišt, je vynález nazvaný Accubrush.

Zařízení Accubrush

Accubrush se snaží, aby byla malířova páska zbytečná. Zařízení je v podstatě úzkým malířským válečkem se zabudovaným plastovým štítem, který má běžet podél okraje okna nebo dveřního rámu, chrání povrch, zatímco malířský váleček nanáší barvu až k okraji. „Tajemství“ tohoto zařízení je malý sekundární štětec s nylonovými štětinami, který je integrován do nástroje pod Sheildem. Tento malý štětec následuje za krytem válečku a má nanášet barvu přesně až k okraji obložení.

To je podstata zařízení. Když si zařízení zakoupíte v sadě MX, získáte zařízení pro manipulaci s válečky spolu se čtyřmi náhradními kryty válečků a čtyřmi náhradními nástavci pro štětce. V upgradované sadě XT obdržíte stejné materiály jako sada MX, ale také obdržíte speciální držadlo válečku, které lze připojit k prodlužovací rukojeti pro malování stropů nebo vysokých stěn. K dispozici je další sada, MX XT, která nabízí všechny výše uvedené, plus plastový válec. Ceny se obvykle pohybují od přibližně 40 USD za MX do 125 USD za MX XT.

K dispozici je celá řada online videí, která ukazují, jak má toto zařízení fungovat v praxi.

Testování Accubrush

Při zkouškách s Accubrush jsme se zpočátku obávali, že by se nástroj přelil na povrchy, které jsme se snažili chránit. To je často nevýhodou pěnových malířských podložek a dalších zařízení určených pro lemování. Ve skutečnosti přesně tomu bylo u Accubrush. Na zónu „bez barvy“ nedošlo k žádnému přelévání barvy, ale maličký nylonový kartáč, který sleduje válec, měl tendenci rozprostřít barvu příliš tence a zanechal úzkou korálku, kde barva nepokryla tak úplně jako kryt válce. Barva podkladové stěny měla tendenci prokládat se podél této úzké korálky, kde se nylonový kartáč dotkl zdi. Tento problém pokračoval i při opakovaných průchodech nástroje. Jediným řešením bylo počkat, až barva zaschne, a poté znovu nebo znovu dvakrát překrýt, dokud korálky barvy zcela nezakryly, až po okraj obložení nebo „bezbarvová zóna“.

Přesto tento nástroj funguje lépe než pěnové polštářky a nevylil barvu na obložení. A to je o něco jednodušší než pečlivě maskovat okraje dřeva malířskou páskou. Pokud vám nezáleží na dokonalosti s lakovacími úlohami, možná zjistíte, že Accubrush dělá „dostatečně dobrou“ práci. A pokud přesto hodláte nanést dvě nebo více vrstev barvy, může tento nástroj zcela pokrýt druhou nebo třetí vrstvu.

Klady

  • Kryty válečků lze snadno připojit a vyměnit.

  • Accubrush má snadno uchopitelnou gumovou rukojeť.

  • Toto je opravdový malířský váleček, nikoliv pěnový lak.

  • Vestavěný kartáč sleduje válec, aby vytvořil hladkou a elegantní linii.

Nevýhody

  • Toto je poněkud drahý nástroj.

  • Nylonový kartáč určený k vytvoření okraje nepokládá dostatečně silnou linii barvy.

Sečteno a podtrženo

Ve finálním měřítku překračují výkonová omezení tohoto nástroje jeho výhody pro většinu malířů pro kutily. On-line recenze nástroje se shodují, s negativními hodnoceními mírně převyšujícími pozitivní. Kromě problému s nylonovým kartáčem, který nedokáže úplně zakrýt okraj stěny, někteří uživatelé poznamenali, že dlouhý zdvih krytu válečku má sklon způsobovat kapání barvy pod štítem nástroje a vytváří tak nepořádek.

Pokud nejste ochotni žít s mírně svažitými hranami, většina uživatelů pravděpodobně zjistí, že použití malířské pásky a ruční řezání je vynikající metodou.