9 Tipy pro malování interiéru pro bezchybný povrch

Vnitřní malba domu není intuitivní, i když se zdá, že by měla být. Počínaje školkou s malováním prstu je většina z nás obeznámena s procesem nanášení barvy na rovný povrch. Skutečně profesionální práce v interiéru je však úplně jiná záležitost. Začleňte tyto tipy do dalšího projektu malování na interiéry a udělejte práci rychleji a plynulejší, s čistším a atraktivnějším vzhledem.

K čištění povrchu použijte těsnící hadřík

Tkanina na lepení je velmi levný lakovací nástroj, který vám pomůže vyčistit povrch před lakováním nebo skvrnami a dosáhnout bezchybných výsledků. Včelí voskem impregnovaná tenká tkanina, lepicí látka lehce stáhne piliny, hobliny a veškeré nečistoty z vašeho povrchu. Použitím lepicí látky se vyhnete aplikaci mokrého hadříku na povrch. Pokud nemáte lepicí hadřík, můžete použít vlhký hadřík, ale nejprve jej důkladně vytlačte. Nepoužívejte lepicí hadřík na velké povrchy. Hodí se spíše pro obložení, dveře a skříně než pro stěny a stropy. Vyvarujte se také silného tlaku na lepicí hadřík, protože by to mohlo zašpinit včelí vosk na povrchu, což může být obtížné odstranit.

Nákup vysoce kvalitních krycích válečků a štětců

Levné, nekvalitní kryty válečků zanechávají na stěnách chmýří a chuchvalce. Jakmile jsou chmýří a chuchvalce zapuštěny do barvy a barva následně zaschne, zůstanou vám hrbolaté stěny, které je obtížné opravit. Kartáče podřadné kvality zanechávají stopy se štětcem; místo toho kupujte kvalitní kartáče a buďte pečliví ohledně udržování drahého nákupu. Někteří malíři udělají chybu, když si koupili levné štětce na čip. Štětce na štětce by se neměly používat pro malování interiéru. Jsou spíše určeny k nanášení lepidel, lepidel a rozpouštědel. U krytů válečků a kartáčů se vyplatí za lepší nástroje platit navíc. Nakonec bude mít váš povrch lepší povrch.

Nákup vysoce kvalitní barvy

Když vidíte jednu barvu inzerovanou za cenu a druhou, zjevně srovnatelnou barvu pětkrát tolik, jaký je rozdíl kromě ceny "> levné barvy jsou stavitelské barvy, které mají méně pevných látek než barvy vyšší kvality. Pevné látky pomáhají vytvářet Dobrá stavba nátěrových hmot Barvy stavitele, jako jsou Sherwin-Williams ProMar 400 Interior Latex a Valspar Professional Interior Latex, mají své místo v rychlých, levných a málo závazných lakovacích pracích. Ale pro barvy, které vydrží, si koupte vyšší -Kvalita barvy.

Vyzkoušejte uvolněnou barvu testem s lepicí páskou

Bude existující natřený povrch nabírat nový nátěr a bude tento nátěr držet roky? I když není možné předvídat budoucnost, můžete získat dobrý pocit z kvality povrchu tím, že jej vyzkoušíte pomocí proužku lepicí pásky. Položte pruh čerstvé lepicí pásky na příslušný povrch a poté ji otrhněte. Pokud se odlupují vločky barvy větší než mikroskopická, možná budete muset škrábat a pak pískovat.

Používejte latexové nebo nitrilové rukavice

Latexové rukavice jsou skvělé pro udržení vašich rukou v čistotě při malování. Vnitřní latexová barva na bázi vody se snadno čistí z rukou, ale pokud používáte smalt nebo olejovou barvu, může být čištění výzvou. Pokud se vám nelíbí latexové rukavice nebo jste alergičtí na latex, použijte podobný typ materiálu rukavic nazývaný nitril.

Liberálně naneste pásku malíře Low-Stick Painter

Malířova páska, někdy známá jako modrá páska, má adhezivum s nízkou přilnavostí, které se snadno uvolní a odolává odlupování základního nebo existujícího nátěru. Zatímco malířova páska může být drahá, stojí za to ji liberálně aplikovat na okraje všech povrchů, které nebudou natřeny, například na spoj mezi stěnami a stropy.

Udržujte mokrý okraj, abyste se vyhnuli překrývání značek

Při malování mějte vždy mokrý okraj a pracujte mimo něj. Čím lesk je barva, tím je náchylnější k zobrazení překrývajících se značek. Zejména pololesklý a lesklý lak vyžaduje, aby byla údržba mokré hrany věnována zvýšená pozornost. U ploché nebo matné barvy však prakticky nehrozí nebezpečí, že se vytvoří překrývající se značky.

K pokrytí čistých oblastí použijte maskovací film

Maskovací film je jedním z těch tajných nástrojů, které profesionální malíři často používají, ale mnoho malířů pro vlastní potřebu to nemusí vědět. Maskovací fólie je tenká plastová fólie, která se dodává v rolích nebo ve složených čtvercích. Jeho tenkost je klíčem k tomu, aby to fungovalo. Na rozdíl od silnějších plastových fólií, které se často používají k zakrytí nábytku, maskování filmu popadne na ploché povrchy a zůstane na svém místě. S výjimkou přisunutí fólie k okraji natřeného povrchu není třeba ji lepit dolů. Statická elektřina drží maskovací film na místě.

Zabraňte čištění kartáčem nebo válečkem

Na konci dne malování se musíte vypořádat s vyzvednutím a čištěním. Část, kterou se mnoho lidí bojí, je čištění kartáčů a válečků. Štětce se obtížně čistí, ale použití hřebenu barvy nesmírně pomáhá. Čištění krytů válečků je obtížnější: Zdá se, že bez ohledu na to, jak moc váleček omýváte, stále vysychá příliš tuhý, než aby se znovu použil.

Přesto existuje jedno tajemství, že se toto čištění zbaví. Pokud víte, že se do práce vracíte dlouho, můžete si nechat kryt válečku nebo štětec s barvou v něm, a to buď:

  • Zamrznutí: Zabalte kartáč nebo váleček do plastového sáčku a vložte je do mrazničky. To by mělo štětec nebo váleček zachovat neomezeně dlouho. Než se znovu pokusíte malovat, nechte dostatek času na rozmrazení krytu válce nebo kartáče; nebo,
  • Pouze balení: Pokud se vám nelíbí vložit kartáče nebo kryty válečků do potravin, můžete je stále zabalit do plastu a ponechat venku při pokojové teplotě. Jen se ujistěte, že plast je vzduchotěsný. To by mělo zachovat kryt kartáče nebo válečku po zbytek dne. Pokud je zábal velmi těsný, můžete jej dokonce posunout do následujícího dne.