8 věcí, které musíte udělat, než si obarvíte obývací pokoj

Gary Houlder / Getty Images

Jedním z nejlepších způsobů transformace obývacího pokoje je čerstvý nátěr. Za jediný den si můžete pokoj udělat úplně jinak ―, aniž byste museli kupovat nový nábytek nebo utrácet spoustu peněz. Nicméně, i přes to, že barva je považována za snadnou a levnou opravu, nepřichází bez nějakých nákladů a úsilí. Zejména ve velkých místnostech a nevhodně malovat oblasti (například schodiště). Než začnete malovat svůj obývací pokoj, musíte se ujistit, že jste provedli svou due diligence a podnikli příslušné kroky.

Před natřením obývacího pokoje musíte udělat osm věcí.

Vyberte barvu barvy

Výběr barvy barvy může být obtížný úkol. Existuje tolik možností, že to může být těžké zúžit na jednu. Měli byste jít světlem nebo tmou ">

Vyzkoušejte barvu barvy

Jakmile si vyberete barvu barvy, je dobré ji vyzkoušet na zdi před tím, než se rozhodnete. Někdy se způsob, jakým se barva zobrazuje na malířském čipu, nebo jak vypadá na fotografii, trochu liší od způsobu, jakým bude vypadat u vás doma. Hlavním důvodem je osvětlení místnosti. Osvětlení má obrovský vliv na to, jak vypadá barva barvy. Některé pokoje jsou zaplaveny přirozeným světlem, zatímco jiné jsou do značné míry závislé na umělém osvětlení. A někdy se světlo může zdát velmi odlišné v závislosti na denní době. Nejlepším způsobem, jak tyto problémy vysvětlit, je vyzkoušet tři různé odstíny požadované barvy - ten, který si myslíte, že chcete, odstín světlejší a tmavší odstín. (Většina obchodů s barvami prodává malé vzorky sklenic právě pro tento účel.) Testujte malé skvrny na několika různých místech ― u okna, v tmavém rohu a přímo uprostřed zdi. Podívejte se, jak se liší v různých denních dobách. To pomůže určit ten pravý pro danou místnost.

Připravte zdi

Jakmile jste se usadili na barvě barvy, je čas na přípravu stěn. To znamená čištění, oprava děr a prasklin a broušení všech hrbolů. Nečistoty na stěnách mohou zabránit přilnutí barvy, takže první věcí, kterou musíte udělat, je umytí stěn. Zbavte se všech nečistot nebo špíny, které se v průběhu let mohly nahromadit. Poté pomocí výplně vyplňte všechny otvory, praskliny nebo třísky, které mohou na stěnách existovat. V tuto chvíli byste také měli odstranit všechny ostatní volné barvy z předchozích vrstev, které mohou být odlupovány (často se nacházejí kolem obložení), a vyplňte oblast. Nechte výplň dostatek času na zaschnutí a poté ji obruste, aby se vytvořil hladký povrch. Po broušení dejte stěnám další setření, aby se odstranil brusný prach.

Svinovací a lemovací páska

Mnoho lidí tento krok přeskočí, protože je to časově náročné, ale určitě stojí za to strávit čas nahráváním kolem celého obložení a lišty. To znamená soklové lišty, lištové lišty, dveřní a okenní kryty a všechny další typy, jako je kolejnice pro židle nebo lanovky. Taping pomáhá chránit čalounění, takže nebudete muset později provádět žádné další opravy. To znamená, nenechte se ukolébat falešným pocitem bezpečí kolem odlepených oblastí. Stále musíte být opatrní kolem obložení tak, aby barva nepronikla pod pásku nebo nepřekročila pásku.

Odebrat položky z místnosti

Kdykoli budete malovat stěny místnosti, je důležité odstranit co nejvíce položek. Může být lákavé jednoduše vytáhnout předměty ze stěn a všechno umístit do středu místnosti, ale během celého procesu se můžete ocitnout zakopnutí o věci. Pokud vyjmutí velkého kusu nábytku není možné, měli byste alespoň odstranit veškeré příslušenství a co nejvíce malých kusů. Také, pokud máte koberečky oblasti, srolovat je a vyjmout je z místnosti.

Položte kapesníky

Dokonce i ten nejlepší malíř na světě může udělat chybu nebo mít nehodu, takže nemusíte přeskočit krok odkládání hadříků ―, zejména pokud máte koberec ze zdi na zeď. Zatímco stříkance barev mohou být někdy vybírány z tvrdého dřeva, laminátových nebo dlážděných podlah, je prakticky nemožné dostat barvu z koberce. A pokud se něco stane a omylem vylijete plechovku nebo podnos plný barvy, strávíte celý život pokusem o jeho odstranění z podlahy ― bez ohledu na to, jaký druh podlahy máte.

Shromažďujte materiály na jednom místě

Malování vyžaduje štětce, válečky, zásobníky barvy, látky, žebříky a libovolný počet dalších položek v závislosti na tom, co a kde malujete. Ušetřete si čas a frustrace tím, že vytvoříte seznam všech věcí, které budete potřebovat, abyste svou práci provedli, a ujistěte se, že jsou všechny společně na jednom místě, než začnete. Není nic horšího, než být uprostřed projektu, jen aby zjistil, že nemůžete najít něco, co potřebujete.

Připravte zdi

Natírání stěn je důležitým krokem k zajištění hladkého a rovnoměrného dokončení. Stěny mají tendenci pohlcovat barvy a pokud nezačínáte jako první, možná budete potřebovat více vrstev, abyste získali požadovaný vzhled. Také, pokud již existuje jiná barva barvy na stěnách, možná budete potřebovat dvě, tři nebo dokonce čtyři vrstvy, které ji pokryjí. První nátěr stěn odstraní některé z těchto problémů a zajistí, že dostanete hotový produkt, který chcete.