8 jednoduchých způsobů, jak změnit váš domov z toxických na zelené

Věděli jste, že znečištění ovzduší může vést k Alzheimerově chorobě a jiným degenerativním onemocněním ">

Bohužel, právě tak se stal toxický vzduch, který dýcháme. Stálé vystavení škodlivému vzduchu je zdraví škodlivé, ale existuje několik jednoduchých opatření, která můžete podniknout k ochraně sebe a své rodiny před toxickým vzduchem doma.

Pomocí několika jednoduchých kroků můžete svůj domov učinit skutečně zdravějším a bezpečnějším místem pro život pomocí ekologických výrobků pro domácnost. Vzdělávání vašich dětí o ekologickém bydlení začíná také doma. Přemýšlíte o přestavbě vašeho domu, aby byl zelený? Můžete vyzkoušet těchto osm nápadů na domácí design šetrných k životnímu prostředí, abyste zlepšili kvalitu vnitřního vzduchu a kvalitu života, a to vše při současném snížení uhlíkové stopy pro zdravější planetu:

Dřevěný nábytek

Použití přírodních materiálů, jako je dřevo, pro váš nábytek je robustnější a bezpečnější volba než umělé materiály, jako je plast. Nezapomeňte hledat lesy, které jsou trvale sklizeny a dokončeny laky, oleji a / nebo barvami na Zemi. Tím zajistíte, že proces bude zdravější pro životní prostředí i váš domov.

To je ideální pro nákupy a projekty velkých i malých. Od zakoupení nového jídelního stolu po zdobení vašeho domova. Dokonce byste mohli použít dřevo nebo jakýkoli podobný materiál k vytvoření držáku pro kutily, který určitě naplní váš domov láskou k rodině a životnímu prostředí. Dřevěná svítidla mohou být drahá, zejména pokud se rozhodnete podporovat místní řemeslníky, ale vydrží čas, což z nich činí hodnou dlouhodobou investici.

Energeticky efektivní osvětlení

Namísto použití žárovek, které produkují velké množství tepla a oxidu uhličitého, přepněte na energeticky úsporná LED světla doma. Kompaktní zářivky jsou sice vpředu cenově příznivé, ale stále obsahují škodlivé toxiny a často netrvají téměř tak dlouho, jak bylo slibováno. LED osvětlení stále klesá v ceně a nabízí spolehlivé osvětlení bez tepla a dalších nebezpečí tradičního osvětlení.

Provedení přepínače zajistí, že váš domov nebude emitovat škodlivé skleníkové plyny a znečišťující látky. Navíc ekologická světla vydrží déle - a proto jsou nákladově efektivnější - než žárovky. Ujistěte se, že používáte světla s ekologickými štítky, a pokud doufáte, že je použijete v svítidlech, která nabízejí schopnost tlumit světla, věnujte pozornost potřebě speciálních žárovek; ne všechny LED (nebo CFL) žárovky jsou stmívatelné.

Energeticky úsporná okna

Dosáhněte světlého, ekologického vnitřního prostoru instalací energeticky účinných oken, která vám umožní dostatek slunečního svitu do vašeho domu a mají velké otvory, které umožní cirkulaci čerstvého vzduchu. Dokonce i několik minut denně, aby se umožnila výměna vzduchu, mohou udělat zázraky, které pomohou zlepšit kvalitu vnitřního vzduchu.

Konstrukce samozřejmě také z hlediska životního prostředí, od materiálů po energetické úspory, které poskytují. Okna ze dřeva, vinylu nebo ze skleněných vláken patří mezi ekologicky nejvýhodnější možnosti. Pokud jde o energeticky efektivní návrhy oken, můžete si vybrat z oken křídla, oken s dvojitým zavěšením, oken s obrázky a markýz.

Dekorativní rostliny

Samozřejmě budete v domě potřebovat něco doslova zeleného. Ozdobte svůj domov roztomilými malými rostlinami, jako jsou lilie míru, bambusové dlaně, aloe vera, rostliny pavouka, Dracaena, hadí rostlina a chryzantéma.

Tyto rostliny mohou odstranit látky znečišťující ovzduší, jako je benzen (hlavní příčina rakoviny a anémie), formaldehyd (který způsobuje určité typy rakoviny a podráždění kůže, očí, nosu a krku) a xylen (který způsobuje bolesti hlavy, závratě a dýchací potíže).

Kromě výhod fyzického zdraví mohou pokojové rostliny poskytnout také velké psychologické výhody. Udržování rostlin ve vaší domácnosti pomáhá v ní vytvářet rovnováhu s uklidňujícími a uklidňujícími účinky. Studie také ukazují, že rostliny v okolí mohou zvýšit koncentraci a uchování paměti až o 20 procent.

Organické materiály plněné vlnou

Pokud jde o vaše ložní prádlo, polštáře, matrace, koberce a další položky nábytku - zvažte použití produktů, které jsou vyrobeny z organických vlněných materiálů. Ty mohou chránit vás a vaši rodinu před roztoči nebo roztoči, které mohou způsobit alergie a astma.

Vlna a některé další materiály navíc přirozeně zpomalují hoření a brání jim v tom, aby vyžadovaly chemické retardanty, které mohou být toxické pro kůži a vzduch. I když je důležité a často zákonným požadavkem mít položky, které jsou nehořlavé, chemické přísady používané k tomu, aby výrobky byly více nehořlavé, jsou extrémně nebezpečné. I když mohou zpomalovat požáry, některé použité chemikálie dokonce zvyšují nebezpečí toxických plynů při požáru, což je hlavní příčinou úmrtí při požárech.

Varování

Chemikálie, jako brom, ve skutečnosti zvyšují množství oxidu uhelnatého a kyanovodíku uvolňovaného během požáru.

Tyto důvody, mimo jiné, činí to mnohem důležitější hledat materiály, které přirozeně vyhovují předpisům a požadavkům na ochranu proti požáru, aniž by to vedlo ke známým a potenciálně neznámým důsledkům.

Ekologická barva na zeď

Pokud plánujete přidat život ke svým stěnám jejich lakováním, zvažte nejen barvu, ale také chemikálie a materiály, které barva obsahuje. Těkavé organické sloučeniny nebo VOC, které se často používají při výrobě barev a dokonce i koberců, způsobují zdravotní problémy, jako jsou závratě, nevolnost a bolesti hlavy.

Vybudování zeleného domu vždy znamená dobré zdraví. Ujistěte se, že používáte pouze barvy s nízkým obsahem VOC nebo bez obsahu VOC. Jděte na přírodní barvy vyrobené z rostlinného oleje a dalších výtažků, které jsou dobré pro zdraví a krásné pro domov. Naštěstí téměř všechny velké prodejny stavebních potřeb nyní nabízejí přinejmenším nízký obsah VOC, ale ujistěte se, že štítek si můžete být jisti - zejména při malování místností pro kojence, děti a ty, kteří již mohli mít ohrožení zdraví.

Střechy solárních panelů

Střechy solárních panelů jsou nutností pro každý zelený dům, protože nevytvářejí škodlivé emise a odpady. Místo toho vytvářejí čistou a znovu použitelnou energii bez potřeby výkopu nebo spalování.

Nejen to, ale také střechy se solárními panely vám mohou pomoci ušetřit spoustu peněz a poskytnout vám daňové slevy. Jedná se o investici, kterou lze použít po dobu 20 a více let. Jen si představte, jak bude vaše rodina zdravější a kolik peněz můžete v tomto časovém období ušetřit.

A nemusíte se tam zastavovat! Existuje celá řada řešení zelené energie pro domácnost. Kompaktní větrné turbíny, geotermální energetické systémy a další vám mohou pomoci zajistit čistší prostředí pro váš domov a planetu a zároveň kompenzovat náklady v průběhu času. Můžete mít dokonce možnost využít daňových úvěrů a dotací v závislosti na zvolené trase a na tom, co je v daném okamžiku k dispozici.

Recyklované skleněné dlaždice

Pokud chcete praktické použití skleněných dlaždic, nainstalujte je do kuchyně a koupelny. Skleněné dlaždice nenasákají vodu ani skvrny, které rozmnožují bakterie, plísně a další organismy způsobující onemocnění, jako některé jiné materiály.

Používání skleněných dlaždic je také dobré pro životní prostředí, protože snižuje množství skleněných výrobků hromadících se na skládkách. Podle Glass Packaging Institute je sklo 100% recyklovatelné a může být nekonečně recyklováno bez ztráty kvality nebo čistoty. Recyklované sklo, na rozdíl od většiny ostatních recyklovaných materiálů, může být nahrazeno až 95% surovin. Až se příště rozhodnete vyměnit podlahu nebo dlaždice, recyklovat brýle a nainstalovat elegantní a stylové skleněné dlaždice po celém domě. Win-win!

Polovina Ameriky je vystavena znečištěnému ovzduší a v dlouhodobém horizontu může vést k mnoha nepříznivým účinkům na zdraví. Práce na zlepšení kvality vnitřního vzduchu je tím nejlepším místem, kde začít žít zdravě a bezpečně. Začněte mít zelený životní styl pomocí ekologických návrhových nápadů pro přestavbu vašeho domova.

1:09

Žijte z mřížky v luxusním provedení s tímto ekologickým domem