8 Area Rug Do's a Don'ts

Nové Město

Koberečky na plochu jsou skvělou alternativou ke koberci ze zdi na zeď, a to proto, že se snadněji odstraňují a čistí. Jsou také méně angažovaní a je snadné je vypnout, pokud se nudíte nebo chcete dekorovat. Pokud jde o používání koberečků u vás doma, je třeba si pamatovat některá důležitá pravidla. Před nákupem, podívejte se na tyto do a don'ts pro zdobení koberečky oblasti.

Prodlužte koberce pod nábytek

Při výběru koberce oblasti se ujistěte, že se rozprostírá pod všemi klíčovými kousky nábytku v místnosti. Například v obývacím pokoji by měl být veškerý nábytek umístěn na koberci. Pokud to není možné, je v pořádku mít na koberci přední nohy hlavních čalouněných kusů a zadní nohy pryč. Na koberci by však měly být všechny nohy menších kusů.

V jídelně by měl být koberec dostatečně velký pro židle i stůl. Dobrým pravidlem je, že židle by měly být na koberci, i když jsou vytaženy ze stolu.

Don't skimp na velikosti

Chyba číslo jedna, kterou lidé dělají při zdobení koberečky oblasti, je stále ta, která je příliš malá. To je pochopitelné, zejména když uvidíte cenovky pro některé z větších koberečků. Avšak nyní, když se zvětšíte, ušetříte vám nahrazení toho, co nefunguje později. Kromě toho jsou náklady na koberec stále nižší než celý koberec.

Nechte stejný prostor

V ideálním případě byste měli nechat stejné množství podlahové plochy na všech stranách koberce. Dopřejte si kdekoli od asi 8 do 24 palců na všech stranách. Osmnáct palců je nejběžnějším prostorem, ale v menším prostoru se můžete dostat pryč pouhých osm palců. Hlavním cílem je soustředit koberec do místnosti.

Nechoďte v ložnici příliš malé

K čemu je kobereček oblasti, pokud nepřesahuje za postel ">

V ideálním případě by koberec měl být dostatečně velký, aby přesahoval strany postele alespoň 12 palců pro dvojče nebo manželská postel a nejméně 18 palců pro královnu nebo krále. Můžete jít větší, ale tato čísla by měla být minimem, které chcete hledat.

Zakrývejte oblasti s vysokým provozem

Ujistěte se, že všechny oblasti, které jsou silně obchodovány, jsou zcela pokryty kobercem, který si vyberete. Když lidé procházejí, neměli by mít jednu nohu na koberci a jednu nohu pryč. Je to nepříjemné, nepohodlné a může vést k neobvyklým vzorům opotřebení jak na koberci, tak na podlaze.

Nebojte se barev a vzorů

Koberečky oblasti jsou skvělým způsobem, jak do místnosti vtáhnout hravost a zábavu, takže při nakupování přijímejte barvy a vzory. K dispozici je mnoho levných možností, takže pokud se rozhodnete, že se vám po několika letech nelíbí, je snadné je změnit.

Umíte to vyčistit

Než si jej zakoupíte, zkontrolujte čisticí pokyny na jakémkoli koberci. Koberce ze sisalu, juty a jiných přírodních vláken jsou levné, ale nelze je vyčistit, takže pokud budete mít velké skvrny, budete je muset vyměnit. Před nákupem zvažte svůj rozpočet a možnosti.

Nevkládejte své nejlepší koberce do nebezpečí

I když je lákavé umístit svůj nejlepší koberec do ohniska domu, například do jídelny, možná byste o tom měli přemýšlet dvakrát. Nejlepší je vyhnout se umístění drahých koberců v oblastech, kde pravděpodobně dojde k rozlití a nehodám.

I když se čistí snáze než koberec na koberci, může být stále obtížné odstranit skvrny z koberců. Nezapomeňte na to, zejména pokud máte děti a domácí zvířata. Nemůžete vždy ovládat, co vaše rodina dělá s kobercem, takže může být nejlepší jít s levnými, snadno čistitelnými možnostmi v nebezpečnějších oblastech vašeho domova.