7 základních úkolů pro pozdní letní péči o květinovou zahradu

Iarigan-Patricia Hamiltonová / Moment Open / Getty Images

Červenec a srpen jsou měsíce, kdy si zahradníci květin užijí ovoce své práce. Bohužel vysoké letní teploty a sucho někdy předčasně ukončují krásu zahrady. Obnovte sílu pozdní letní zahrady pomocí těchto tipů na zahradničení květin.

Čas na výsadbu

Většina zahradníků květin je po letním slunovratu dokončena s výsadbou. Výsadba však na konci léta přináší určité výhody. Největší výhodné ceny se nacházejí v zahradní uličce po 1. červenci. A pokud přeskočíte obchod s velkými krabicemi a zamíříte do specializované školky, budou květiny pravděpodobně v dobrém stavu. Pokud letničky vypadají trochu scraggly, nějaké prořezávání a dobrý nápoj je zvedne. Rootbound trvalky mohou dostat pomalejší start v zahradě, ale měly by být obnoveny v době, kdy padnou deště. Jediným rostlinám, kterým byste se měli vyhnout, jsou zbytky chladných rostlin z jarních mravenců nebo fialek, které nezískají zpět svou dřívější slávu. Nákup čerstvých zásob na podzim pro tyto rostliny krátkého období.

S pádem hned za rohem zvažte zvážení začátku podzimních květů chladného počasí ze semen v polovině až koncem července. Nasturtia, snapdragony a kvetoucí kale udržují zahradu krásnou do října. Začněte semínka venku na stinném místě a buďte opatrní, abyste udrželi vlhkost semen a sazenic. Pokud je váš region jižně od Hádu, začněte semena v interiéru a přesuňte transplantáty venku po mírných teplotách.

Držte Weeds pryč

Plevel je uspokojivý úkol na jaře, když vlhká půda a malé plevele umožňují zahradníkovi rychlou práci na nežádoucích rostlinách. Když však teploty prudce stoupají a tvrdé trvalé plevele posílají kořeny hluboko do půdy pečené v létě, zahradník může být v pokušení vzdát se kontroly plevelů. Opakovaná kultivace motykou, nejméně dvakrát týdně, oslabí zavedené plevele. Pokud není příliš horké na bezpečnou práci ve dvoře, zahradník by se měl alespoň pokusit odstranit semenné hlavice z plevelů, které klíčí, jakmile se vrátí chladné teploty a padající deště.

Zastavte hmyzí škůdce

Zahradníci dýchají úlevou, když typické jarní škůdci jako mšice mizí z krajiny. Brzy je však nahradí letní hmyzí škůdci, jako jsou brouci, roztoči pavouci, stupnice, molice a kobylky. Využijte chladných rán k vedení krajinných kol, vytrhávání větších pachatelů a pádu do kbelíku mýdlové vody. Používejte jakýkoli sprej na pesticidy, ať už organických nebo konvenčních, uvážlivě, protože stříkané listy jsou náchylné k pálení při vysokých teplotách. Žluté lepivé pasti jsou snadným způsobem, jak zachytit strapce, plísňové komíny a molice. Roztoči pavoučí gravitují na květiny namáhané suchem, takže denní škůdce tyto škůdce odrazí.

Kontrolní nemoci

Květiny oslabené suchem a vysokými teplotami jsou náchylné k chorobám plísní a houbám. Vysoká vlhkost a noční teploty dále podporují vývoj a šíření chorob rostlin. Zahradníci by měli odstranit a zničit všechny listy napadené černou skvrnou nebo plísní, protože spory se usadí do půdy, aby se znovu objevily příští sezónu. Selektivní prořezávání přeplněných větví podporuje cirkulaci vzduchu snižující nemoc.

Pokračujte v krmení

Některé květiny potřebují pravidelně zvyšovat obsah živin, aby kvetly až do konce sezóny, zatímco jiné musí ztvrdnout a odpočinout si. Jednoleté květiny, zejména ty, které svítí na konci léta jako jiřiny, potřebují nepřetržité krmení až do mrazu. Měli byste nechat vytrvalé květiny přirozeně ukončit svou kvetoucí sezónu, aniž byste nutili další nový jemný růst hnojením. Pokud vaše zahrada obsahuje květiny, které při ochlazování počasí, jako jsou růže, házejí druhý květ květů, měli byste použít poslední krmení začátkem srpna.

Zkontrolujte si mulč

I když zahradníci položí na jaře vrstvu tří palců organického kompostu na jaře, může vlhkost a vysoké teploty způsobit, že se kompost rozpadne před koncem zahradní sezóny. Bez ochranné vrstvy mulče se povrch půdy praskne a ztvrdne a jemné kořeny květů v krmivu uschnou. Zahradníci by měli aplikovat čerstvou vrstvu mulče v polovině až koncem července, aby aplikaci udržovali několik centimetrů od korun rostlin.

Voda moudře

Květiny potřebují v letních měsících minimálně jeden palec vody každý týden, ale až tři palce vody, když se teploty pohybují kolem značky století. Šetřete vodou pomocí soakerových hadic a vody brzy ráno, abyste mohli listy rychle vyschnout.