6 tipů pro zdobení pokojů s vysokými stropy

Tom Merton / Getty Images

Pokud toužíte po nadbytečném prostoru, ale to, co máte, je svislé, může to znamenat některé jedinečné problémy s zdobením.

Mít vysoké stropy znamená mít značný objem nevyužitého prostoru nad značkou 8 stop. Může to způsobit, že se místnost bude cítit velkolepě a luxusně, ale také to bude mít pocit, že bude místnost chladná a prázdná. Ve skutečnosti může místnost s vysokými stropy vypadat docela hrozné, ne-li správně řešena. Abyste tomu předešli, musíte smíchat horní a dolní část tak, že oko vytáhnete nahoru.

Zde je šest způsobů, jak vyzdobit vysoký pokoj a co nejlépe využít váš stoupající strop.

Hang Artwork Up High

Využijte prázdný prostor na vysokých částech zdi zavěšením umění a dalších dekorativních předmětů. Mohlo by to být prostřednictvím zdi ve stylu galerie, která vede po celé výšce, nebo můžete zavěsit na zeď něco velkého. Ať už pověsíte cokoli, mělo by se to samozřejmě spojit se zbytkem místnosti, ale ať už je to jedna velká položka nebo několik malých, zdobená zeď pomůže přitáhnout oko nahoru.

Vezměte okna ošetření ke stropu

Pro některé lidi je to těžké, aby si obtočili hlavy, ale bez ohledu na to, jak vysoká jsou okna, zavěšujte závěsy ve výšce stropu. Pokud je přinesete níže, vytvoříte ve zdi dělení a horní část se bude cítit chladně a izolovaně. To bude vyžadovat spoustu látky, ale vytvoří velmi dramatický efekt a váš pokoj bude vypadat fantasticky. Vaším nejlepším řešením je použít pro tento účel plnou barvu. Při použití v tomto měřítku může být vzor ohromující.

Použijte architektonické detaily

Mnoho domů s vysokými stropy již má architektonické detaily, jako jsou exponované paprsky nebo beadboard. Pokud váš není, zvažte nějaké. Je pravda, že to může být nákladné, ale přidání podrobností ke stropu mu pomůže cítit se více propojené se zbytkem prostoru. Architektonické detaily také přidávají hloubku a charakter jinak prostým prostorům.

Závěsné svítidlo pro osvětlení

Ideální způsob, jak spojit horní a dolní část místnosti, je velký nástěnný držák visící na prominentním místě. Tam, kde zavěsíte, bude to záležet na místnosti, ale centrovaný uprostřed místnosti nebo nad konferenčním stolkem je vždy dobrá sázka. Hledejte něco velkého, ale ne nutně těžkého měřítka. Například křišťálový lustr může být nápadnou a elegantní volbou.

Vytvořte stěnu funkcí

Funkční zeď od podlahy ke stropu může pomoci spojit obě části místnosti. To lze dosáhnout levně pomocí plechovky od barvy, nebo můžete udělat něco komplikovanějšího. Pokud máte krb, zvažte jeho rozšíření směrem nahoru více dlaždic, cihel nebo kamene. Dřevěná paletová zeď je další jedinečnou možností, která zlepší a nepřekoná prostor. Tapeta může pracovat pro tento typ zdi funkce. Ujistěte se, že si najmete profesionála, který ji zavěsí, protože jakákoli práce ve výškách katedrálního stropu je pro projekt do-it-yourself příliš nebezpečná.

Kreativně používejte regály

Regál je skvělý způsob, jak využít jinak prázdný prostor na zdi, a pokud jde o vysoké místnosti, existuje spousta možností. Vysoké knihovny mohou fungovat, ale pokud je místnost obzvlášť vysoká, možná budete muset myslet mimo krabici. Milovníci knih mohou ocenit celou stěnu z police vyrobenou z regálů, ale také zvážit zavěšení některých plovoucích polic na různá místa na zdi. Jejich styling bude vyžadovat vysoký žebřík, ale určitě to stojí za to.