6 Výhody lakování pomocí štětce

Malování exteriéru domu je velká, časově náročná práce, což znamená, že většina lidí hledá způsoby, jak práci urychlit. Malířští dodavatelé, pro které jsou časem peníze, tuto práci téměř vždy dělají pomocí energetických postřikovačů. DIY majitelé domů často pronajímají nebo kupují stříkací zařízení pro práci.

Může vás tedy překvapit, když zjistíte, že malba exteriéru vašeho domu starodávným a časově náročným způsobem má několik výhod: pomocí štětce. Zde je šest hlavních výhod.

Použití štětce šetří barvy

Jeden galon vnějšího akrylového latexu na čistém lakovaném povrchu snadno zasáhne nebo překročí odhady výrobce o jednom galonu na 400 čtverečních stop malovaného prostoru, pokud se aplikuje štětcem. Na druhé straně postřikem plýtvá neuvěřitelným množstvím barvy, protože velká část se odnáší do vzduchu. S vysoce kvalitními domácími barvami, které se nyní prodávají až za 50 USD za galon, může být rozhodující výhodou zachování barvy.

Start a Stop, když chcete

Malování postřikovačem se obvykle provádí v jednom masivním projektu od začátku do konce, který vyžaduje dlouhé dny práce. Příprava postřikovacího zařízení a jeho vyčištění na konci každého sezení je velká práce, takže dlouhé, nepřetržité pracovní sezení jsou normou. Ale pomocí štětce můžete začít a zastavovat ve svém volném čase a rozbít tak velkou práci malování domu na tolik hodinových nebo dvouhodinových segmentů, kolik chcete. Pokud používáte latexovou barvu rozpustnou ve vodě, jednoduchá práce při čištění štětce nezvyšuje celkovou práci.

Kartáčování vyžaduje malou přípravu

Při použití postřikovače nenávidět maskování "> řezání". Pokud ale máte stabilní ruku, můžete kolem oken malovat ručně, aniž byste je maskovali. Pokud jde o přípravu krajiny, vše, co musíte udělat, je položit plachtovinu na zemi těsně pod pracovní plochu. Žádné přikrývky a venkovní nábytek z plastu, stejně jako u stříkání. Stříkání barev vyžaduje maximální tárování, a to nejen přímo pod povrchem, ale i daleko za ním.

Problémy s vlečením jsou spatřeny a vyřešeny

Jedna z nejlepších věcí na malování exteriéru vašeho domu nemá nic společného s povrchovou úpravou samotnou. Malba domu vám dává příležitost - vlastně vás to nutí - dostat se zblízka a osobně s kůží vašeho domu. Mnoho majitelů domů by nikdy neprovádělo opravy na obkladu domu a úpravě, pokud by tyto problémy nezjistili během projektu malování. Ruční malování vyžaduje pečlivé prozkoumání a přípravu povrchů takovým způsobem, který je při nástřiku často přehlížen. Exteriéry domu, které jsou natřeny štětcem, mají tendenci získávat jemnější milující péči.

Problémové oblasti dostávají lepší pokrytí barvy

Když pracujete s malými, složitými oblastmi exteriéru domu, postřikovač barvy nepomáhá. Tyto oblasti často dostávají velmi tenké vrstvy barvy a předvádění je běžné. Ale štětec je ideální pro ty uzly nebo praskliny, kde potřebujete další nátěr barvy.

Brush-Work je potěšující

Stříkání barev je hlavně o přípravě. Dům potřebuje maskování a plachty, a musíte se řádně přizpůsobit a maskovat. Ale při malování domu rukou musíte pouze obléknout staré džíny a košile, pop otevřít plechovku a začít malovat - příprava vyžaduje deset minut, vrcholy. Pokud jste typem, který rád ASAP začíná, tato metoda je pro vás. Pokrytí barvy je lepší při kartáčování rukou a většina lidí zjistí, že jsou s konečnými výsledky více spokojeni.

Tipy pro rychlejší a snadnější práci

  • Práce v sekcích . Rozdělte projekt na menší sekce, které můžete snadno zvládnout. Někteří majitelé domů považují za užitečné myslet na každý velký povrch stěny jako na samostatný projekt. Každý velký povrch stěny můžete dokonce v samostatném ročním období - například v létě řešit jednu tvář domu. Můžete také mentálně rozdělit každý „projekt zdi“ na menší sekce, které lze dokončit během dvou hodin.
  • Ručně malovat pouze speciální sekce . Některé oblasti vyžadují více pozornosti a silnější vrstvu barvy než jiné. Vnější rohy a drenážní trubky jsou oblasti, které mají tendenci být poničeny počasím a mohou těžit z ručního malování. Pokud se malování celého domu rukou zdá více, než dokážete řešit, zaměřte se alespoň na speciální oblasti se zvláštní pozorností, která přichází s ručním kartáčováním.
  • Kartáče pečlivě očistěte . Naučte se, jak správně čistit štětce. Kvalitní štětec je skvělý nástroj; lepším ošetřením kartáčů prodloužíte jejich životnost. To vám umožní koupit kvalitnější štětce, díky čemuž bude vaše malba hladší.
  • Použijte větší kartáče . Kupte si alespoň jeden 4-palcový kartáč. Je to prostě smysl, že pokud se chystáte malovat široko daleko, budete potřebovat širší štětec.
  • Vyberte si správné barvy . Použití plochých nebo matných povrchových úprav vám pomůže znovu zachytit váš obraz bez obav z viditelných značek kol. Ploché barvy se lépe překrývají. Uvědomte si však, že povrchy potažené saténovými nebo pololesklými barvami se snáze čistí.