5 způsobů, jak připravit sádrokarton pro malování

Beaucroft / iStock / Getty Images

The Ultimate Guide

Úvod
 • Prep & Primer

  • Paint Primer: Průvodce základními způsoby použití
  • Je barva a základní nátěr v jedné hodnotě "
  • Připravte sádrokarton na malování
  • Potřebujete vyčistit stěny ">
  • Malování pásky vs řezání
  • Jak vyměnit pokoj
  • Naučte se techniku ​​řezání
 • Techniky lakování

  • Malování místnosti bez nepořádku
  • Spray Paint Walls vs Rolling
  • Tipy pro lepší práci s barvou
  • Malovat zdi jako profík
  • Správný způsob použití štětce
  • Malování válečkem
 • FAQs

  • Jak dlouho vydrží malování ">
  • Měli byste nejprve malovat zdi nebo ořezávat ">
  • Můžete udělat rychleji suché barvy ">
  • Kdy odstranit Painterovu pásku
  • Jak čistit štětce
 • Základy malování

  • Tipy pro úsporu peněz na programu Malování
  • Pochopení různých typů barev
  • Výběr správné barvy interiéru
  • Nízká barva VOC vs Žádná barva VOC
 • Co koupit

  5 způsobů, jak připravit sádrokarton pro malování

  Autor: Lee Wallender

  Aktualizováno 15/15/19

  Existuje několik malířských projektů, kde se můžete obejít bez předchozího základního nátěru povrchů, ale lakování nových, čerstvě dokončených sádrokartonů není jedním z nich. Čerstvá, holá sádrokartonová deska, kde jsou stále ještě odkryty lepené a bahnité švy a otvory upevňovacích prvků, vyžaduje před nátěrem nějakou formu základního nátěru. Holé nástěnky nasákají hodně barvy a pokud povrchy nepřipravujete, možná zjistíte, že nanášíte tři nebo dokonce čtyři vrstvy barvy, než se přestanou promítat šmouhy. Pokud nejprve natřete povrchy, budete pravděpodobně moci obejít jednu nebo dvě vrstvy nátěru - zvláště pokud jste dostatečně chytrí, aby zbarvili základní vrstvu.

  To znamená, že základní nátěr sádrokartonu není úkolem, který byste museli přehlédnout. Existuje řada jednoduchých způsobů, jak připravit povrch nástěnné desky k přijetí barvy.

  Proč je Primer nezbytný

  Důvodem, proč nová, čerstvě dokončená sádrokartonová deska představuje problém, je to, že povrch vám nabízí tři různé textury, z nichž každá má svou vlastní rychlost absorpce. Oblasti, ve kterých jsou lepené a bahnité švy a otvory pro šrouby pokryty sádrokartonovou směsí (blátem), mají sklon pohltit spíše chamtivost. Broušený papír ze sádrokartonu - papír obrácený poblíž blátivých švů - má odřený, rozmazaný povrch, který také inklinuje k intenzivní absorpci barvy. Konečně, hladké papírové povrchy, na kterých nebyla suchá stěna vůbec odřené, budou relativně hladké a lesklé a tyto absorbují méně barvy.

  Výsledkem je, že když budete malovat přímo na holé, hotové tapety, tyto různé míry absorpce vám poskytnou skvrnitý, pruhovaný pohled, kde určité oblasti „blikají“. Tato nerovnost zmizí až po několika vrstvách drahé barvy. V závislosti na barvě a lesku barvy může někdy trvat tři nebo dokonce čtyři vrstvy, než bude malovaný povrch jednotný.

  Co dělá základní nátěr / tmel

  Před natíráním existují dvě základní přednosti pro natírání sádrokartonu nějakou formou základního nátěru nebo tmelu:

  • Barva je vyrovnaná. Základní nátěr vyrovnává základní barvy sádrokartonového bahna a papíru, takže barvy barvy na něm položené mohou skutečně svítit bez rušení. S nově dokončenou sádrokartonovou stěnou budete mít dvě základní barvy: barvu papíru (šedá, šedobílá nebo zelená) a barvu bláta (bílá nebo šedobílá). Jedna vrstva základního nátěru nebo dokonce levná barva neutrální barvy půjde dlouhou cestou k zakrytí těchto barev. Lepší kvalita (silnější) sádrokartonový nátěr nebo „krycí barva“ je zcela pokryje.
  • Porozita je vyrovnaná. Sádrokartonový nátěr nasákne do papíru, odřeného papíru a bláta - oblasti s různou porozitou - a vytváří jednotný povrch, na který může přilnout konečná barva. Už jste se někdy podívali na malovanou zeď z ostrého úhlu a viděli jste hotové klouby?

   Sádrokartonový základní nátěr

   Nejběžnějším způsobem nanášení základního nátěru na sádrokarton je nanášení nátěru základního nátěru určeného pro sádrokarton. Různí výrobci uvádějí hrdá tvrzení, proč jsou jejich primery nejlepší, ale v zásadě jsou všichni téměř stejní. Sádrokartonové tmely jsou jednoduše levné formy nástěnné barvy s poněkud neobvyklou úrovní „lepivosti“. Přicházejí jak ve formě na bázi vody (latex), tak i na bázi oleje (alkyd). Kromě toho si můžete vybrat mezi standardními tmely, které jsou vhodné pro dokonale hladké a dobře dokončené stěny, nebo vysoce odolnými krycími nátěry, které mohou pomoci vyplnit hrubé nebo nerovnoměrné dokončování sádrokartonu. Výrobky vysoké kvality stojí o něco více, ale mohou stát za to náklady, zvláště pokud připravujete drsný povrch, který je drsný.

   V případě základního nátěru na základní nátěry sádrokartonových desek není důvod utrácet mnoho. Dokonce i levná řada barev pokryje poměrně dobře základní, levné nátěry. Měli byste plánovat utratit více než 7 až 15 USD za galon základního základního nátěru, bez ohledu na to, jak drahá bude konečná barva. High-build primery budou stát podstatně více - 40 $ nebo 50 $ za galon není neobvyklé.

   Aby se zlepšila jejich krycí schopnost, mohou být základní nátěry před nanesením zbarveny tak, aby základní nátěr odpovídal barvě zvolené povrchové barvy. Prodejny barev mohou být schopny přidat pigmenty k základnímu nátěru, někdy za malý příplatek.

   Levná plochá latexová barva

   Pokud nejste profesionálním instalátorem sádrokartonů, kteří hledají naprostou dokonalost, pak plochá latexová barva je vaše vstupenka do levného sádrokartonu. Dokonce i profesionálové někdy volí levnou latexovou barvu jako základní nátěr, když je povrch natolik dokonalý, že povrch je dokonale hladký bez vad.

   Plochá latexová barva jako předběžný nátěr nemá všechny přednosti jako základní nátěrové hmoty určené speciálně pro sádrokartony, ale je dost dobrá, aby uspokojila potřeby většiny majitelů domů. Mnoho výrobců sádrokartonových desek, jako je USG, dokonce doporučuje jako prostý typ sádrokartonového nátěru hladkou latexovou barvu. Náklady na galon základní ploché latexové barvy jsou obvykle výrazně nižší než prvotřídní povrchová barva - možná 10 $ nebo 15 $ ve srovnání s 40 nebo více $, které můžete zaplatit za konečnou barvu.

   Také zde můžete odstínit bílou latexovou barvu tak, aby přesněji odpovídala finální barvě, takže více vrstev bude méně pravděpodobné.

   "Skrývání" Barvy

   Výrobky jako Super Hide Benjamina Moorea posouvají tento koncept o krok dále. Tento produkt je stále plochá latexová barva, ale je o něco silnější a má lepší vlastnosti skrývání barev než obyčejná latexová barva. Na trhu je spousta "schovávacích barev" a každá z nich bude fungovat stejně dobře jako Super Hide. Ujistěte se, že jste vybrali ten, který je kompatibilní se surovou sádrokartonovou deskou. Skryté barvy však mohou stát dvakrát tolik, než běžné latexové barvy.

   Odlakování pomocí sádrokartonu

   Povlakování je proces, při kterém se používá štěrbinový nůž na sádrokartonové desky k seškrábnutí a potom seškrábnutí sádrokartonové směsi ze surové sádrokartonové desky. Zbývající směs, kterou váš nůž nemůže seškrábnout, je sukně.

   Toto je dokončovací krok sádrokartonu na úrovni 5, který provádějí profesionální instalační pracovníci k dosažení dokonalé textury zdi. Můžeš to udělat? Ano, ale pro průměrného majitele domu je mnohem jednodušší použít váleček k nanášení jiných typů primerů, než je natírání celé místnosti nebo několika místností. Skimming sádrokartonovým bahnem je něco, co můžete vyzkoušet pouze jako výzvu, nebo pokud chcete zdokonalovat dovednosti na profesionální úrovni.

   První nátěrový nátěr od USG

   Obkládání stěn pomocí sádrokartonové směsi je vynikajícím způsobem, jak připravit sádrokarton za velmi nízkou cenu, ale toto skimming je více práce než válcování barev. První nátěr, USG, vezme sádrokartonový nátěr na jeho logický závěr. Jeden profesionální malíř charakterizuje First Coat jako základní nátěr, který funguje stejně jako sukně. Galon stojí asi 25 dolarů, zhruba stejný jako skrývání barvy.

   První nátěr stojí více než plochý latex, ale je speciálně vytvořen pro základní nátěr sádrokartonu. Obsahuje vinylové akrylové pojivo a plnivo uhličitanu vápenatého pro vyrovnávání povrchových struktur.