5 způsobů, jak se stát významnou součástí vaší svatby

Manželství potřebuje podporu a lásku ke komunitě, která vás těší, když se vede dobře, a posilování vás, když jsou těžké časy. To je část důvodu, proč zveme svatební hosty, aby se zúčastnili svatebního obřadu - jako svědci, ale také jako naši pomoc v době potřeby.

Chcete-li tento koncept ještě více posunout, můžete plánovat začlenění hostů, kteří by během ceremoniálu pomohli, a to přidělením některých klíčových rolí. Podívejte se na pět společných svatebních tradic, které dáváte svým hostům jako smysluplnou součást svatebního obřadu.

Hostův slib podpory

Stejně jako si brzy přijatý manželský slib slibuje, můžete požádat všechny shromážděné hosty, aby složili i slib. V biskupské tradici se to nazývá prohlášení společenství o souhlasu. Tuto tradici používají lidé mnoha vír. Stane se, že se ministr nebo úředník zeptá shromážděných hostů: „Budou všichni, kteří jsou svědky těchto slibů, udělat vše pro to, abyste tyto dva a jejich manželství podpořili“>>

Alternativní formulace k žádosti o tento slib pro komunitu je: „Povstane kongregace, prosím, povzbuzení. Manželství potřebuje podporu komunity. Budete jako přátelé a rodina tohoto páru slíbit, že je budete podporovat v jejich manželství, milovat je a podporovat jejich lásku. pro každého?" Hosté mohou odpovědět „Budeme, slibujeme, nebo ano“.

Tato komunitní slib podpory je jemnější náhradou tradiční fráze v obřadu „Pokud má někdo z vás důvod, proč by se tito dva neměli vdávat, mluvte teď nebo navždy držte svůj mír.“

Kromě toho můžete také použít tuto skupinovou slib nebo požehnání jako moderní náhradu za rozdávání nevěsty. Místo toho, aby byla žena (nebo někdo, kdo se chystá být ženatý) „rozdána“ svou rodinou, místo toho může rodina (nebo všichni hosté) požehnat unii.

Požehnání prstenů

Máte-li malou svatbu, můžete požádat své svatební hosty, aby vám požehnali vaše svatební kapely nebo imitovali pozitivní energií a láskou. Podejte je někomu v přední řadě a požádejte je, aby je nechali projít, dokud se nevrátí dopředu. Nejlepší je, když k tomu může dojít během hudební přestávky. To nemusí být praktické, pokud máte více než 50 hostů. V takovém případě možná budete chtít jen požádat několik vybraných lidí, aby prsteny drželi a žehnali jim, protože jejich procházení po místnosti může zabrat příliš mnoho času a můžete se vystavit riziku jejich ztráty.

Svíčka

Svíčka je další pěkný způsob, jak využít lásku vaší rodiny a přátel. Je to jako obřad jednoty svíček, ale místo toho, aby spojil obě rodiny, sjednotí celou místnost.

Každý host dostane při vstupu na obřad neosvětlenou svíčku. V určený čas úředník nebo nevěsta a ženich zapálí svíčku někoho v přední řadě. Následně předávají plamen osobě, která je vedle něj, a ten jej následně předává další osobě. Když zapálí svíčku každého, předá poslední osoba plamen nevěstě a ženichovi, který jej použije k zapálení centrální svíčky.

Je skvělé to udělat těsně před průvodem, aby se vaši hosté nemuseli starat o nebezpečí požáru a kapající svíčkový vosk příliš dlouho. A pokud se jedná o večerní akci, pak opuštění obřadu s výhledem na všechny ty svíčky v noci bude úchvatné.

Stál a dával přání

Úředník by měl informovat dav, že bude 10 minut reflexe a relativního ticha. Během této doby, pokud se někdo tak pohne, může vstát a dát si přání pro manželství manželů nebo prostě pozorování. Tento zvyk byl původně založen na svatební ceremonii Quaker, ale od té doby se stal něčím samo o sobě. Můžete zkrátit dobu věnovanou této činnosti, zejména pokud se vaši hosté zdají být nesmírně plachí.

Pravděpodobně je dobré, když o této části jejich obřadu předem řeknete hostům, takže někteří mohou připravit slova, aby veřejně řekli nebo odhodlali kuráž.

Výměna míru

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak zapojit své hosty, je také jeden z nejhezčích. Ke konci obřadu se každý host obrátí ke svým sousedům, pozdraví ho a potřese si rukama. Mohli by říci „Mír s vámi“ nebo „Mír a láska“.

Výměna míru sice přímo nevyžaduje jejich podporu, ale pomáhá utvářet komunitu a lidské interakce. A nakonec vás bude komunita podporovat po mnoho dalších let.