5 důvodů, proč si najmout elektrikáře

Getty / Paul Bradbury

Při provádění vaší elektrické práce existuje mnoho výhod. Ušetříte peníze, je flexibilnější než zavolat a čekat na elektrikáře a vy můžete zavolat výstřely.

Přesto i zkušenější elektrikář pro kutily může dosáhnout bodu, kdy má pocit, že je čas zavolat profesionála:

1. Do rovnice jste přidali povolení a inspektoři

Poté, co si obarvíte svůj obývací pokoj nebo obložíte backsplash vaší kuchyně, jste to jen vy a váš pes Spot "oohing and ahing" nad plody vaší práce. Přestože byste měli udržovat základní stavební postupy, nikdo nepřijde, aby zkontroloval vaši práci. Pro malování vašeho dětského pokoje není potřeba povolení. Inspektoři nemusí schvalovat ořezávání kolem oken.

Elektrická práce ano. Pokud se chystáte udělat nějakou elektrickou práci řízenou majitelem domu správným způsobem, vyžádáte si povolení a necháte inspektory navštívit. Proces schvalování / nesouhlasu je pouze přidaná úroveň frustrace, kterou můžete eliminovat tím, že elektrikáři budou dělat práci. Pokud to udělají, bude povolení pravděpodobně „finalizováno“. Pokud ne, je úkolem elektrikáře, aby to napravil - ne vy.

2. Elektrická práce je lepší než jiné projekty, ale stále není zábavná

Ve vztahu k jiným úlohám přestavby domů, jako je broušení sádrokartonu nebo vykopávání kanalizačních trubek, lze elektrickou práci klasifikovat jako „zábavné“ (spolu s „čistými“ a „výnosy podle logiky“).

Jen málokdo však někdy provádí vlastní elektrickou práci, protože je to zábava. Když ustoupíte a porovnáte elektrickou práci s jinými věcmi ve vašem životě, které nesouvisejí s přestavbou - hraní s vašimi dětmi, cestování, stravování, sledování filmu - běh kabelem 12/2 přes dlažební kostky v suterénu není ve srovnání skvělé. Jednoduše řečeno, máte v životě lepší věci a pronájem vám umožňuje tyto věci dělat.

3. Elektrikáři znají věci, které nevíte

Najmete lidi, protože umí dělat věci, které nemůžete udělat: létající komerční trysky, firemní spory, opravy Teslasu. Protože o úkolu nic nevíte, není pochyb o najímání profesionála.

Dostanete se do temného a často nebezpečného území, když víte něco o práci. Jak říkají, malé znalosti mohou být nebezpečné.

Tento problém se ještě zhoršuje, když máte doma přepracované spisovatele, kteří křičí ze svých tyranských kazatelen („Udělej si sám!“) A obchody pro domácí kutily přetékající krabicemi, kabelem, vypínači, vývodkami a světly, které prakticky prosí o instalaci majitele domu.

Tento bod o znalostech a zkušenostech je jádrem argumentu. I když víte 92% elektrické práce, může vám ublížit dalších 8%.

4. Jsou drahé, ale můžete kontrolovat náklady

Elektrikáři jsou opravdoví profesionálové a kdykoli jsou ve vašem domě, můžete jen uslyšet, jak se „peníze hodiny“ odvíjejí a váš účet se rychle zvyšuje.

Inteligentním přístupem však můžete snížit své náklady. Jednoduché věci, jako například správné mapování obvodů, mohou elektrikářům ušetřit, aby to pro vás udělal.

5. Může to být nebezpečné

Smrt při přestavbě domů přichází v různých, často nečekaných formách. Americká centra pro kontrolu nemocí nám říkají, že na pracovišti „pády zůstávají hlavní příčinou neúmyslného zranění (úmrtí) na celostátní úrovni a 43 procent smrtelných pádů v poslední dekádě zahrnovalo žebřík.“ Od roku 1992 do roku 2002 byla elektrická energie na seznamu příčin úmrtí na pracovišti # 6.

Jde o to, že majitelé domů by se měli bát příčin, které se zdají být neškodné (malování domu), stejně jako těch, které mají na nich omítnuté „děsivé označení“ (elektrické). 200 ampérů vás zabije a to je to, co většina domovů přichází do svých servisních panelů. 15A nebo 20A to může udělat, v závislosti na podmínkách.

I když jste v bezpečí a podniknete patřičné kroky, abyste zabránili úrazu elektrickým proudem, kontaktujte odborníka, když potřebujete další pomoc.