5 malebných projektů pro aktualizaci vašeho obývacího pokoje

Ava Roth vlevo dole přes DesignSponge. Všichni ostatní přes Pinterest

Malování je nástroj číslo jedna v arzenálu domácího malíře. Je to levné, snadno použitelné a možnosti toho, co s ním lze dělat, jsou nekonečné. Pokud chcete aktualizovat svůj obývací pokoj, zvažte jeden z těchto 5 projektů malby.

Malování stěn

Malování stěn je jedním z nejjednodušších způsobů, jak dát místnosti dramatickou proměnu, aniž by utrácel spoustu peněz. Můžete přejít ze světla na tmavé, drzé na tučné, lesklé na matné nebo úplně jiné. Můžete také vyzkoušet malířské vzory, jako jsou pruhy, krokve nebo jiné geometrické vzory. Nebo můžete vyzkoušet techniky, jako je šablonování nebo blokování barev. Pokud jde o malování stěn, možnosti nekončí. Pokud jste ochotni se zapojit do práce, můžete dosáhnout špičkových výsledků.

Malování oříznutí

Pokud chcete vyklidit místnost, ale nechcete malovat všechny stěny, zkuste malovat obložení. Svěží, lesklá bílá dá místnosti trochu mě vyzvednout, zatímco přizpůsobení barvy obložení ke stěně způsobí, že místnost bude o něco větší. Pokud však chcete udělat něco trochu dramatičtějšího, zkuste malovat lem zcela jinou barvou. Lesklá černá je sofistikovaná a sexy, ale pokud se cítíte dobrodružně, nebojte se malovat čalouněním něco odvážného a jasného.

Malování stropu

Někde podél čáry se lidé zvykli malovat stropy na bílou - a zatímco bílý strop je vždy skvělá volba, není to jediný! Stropy nabízejí úžasné možnosti zdobení a neměly by být ignorovány. Někdy vše, co potřebujete, je smíchat barvu stěny s bílou pro jemný efekt, ale pokud to vyhovuje místnosti, zvažte malování divokého vzoru na strop. Pruhy a krokve přidávají do obyčejných stropů grafický punč a mohou místnost vypadat delší nebo širší v závislosti na tom, jak je natíráte. Šablony jsou také skvělou volbou, protože nabízejí příležitost zdobit složité vzory, aniž by bylo nutné kupovat a instalovat tapetu. Použití šablon na stropě může být frustrující cvičení, ale hotový produkt nelze porazit. Podívejte se na příklady na tomto webu.

Malování kusu nábytku

Malířský nábytek je skvělý způsob, jak smrknout starý kus a vytvořit ohromující ohnisko nebo kus konverzace. V závislosti na tom, co máte, můžete zkusit malovat rám křesla nebo vedlejšího křesla, nebo si můžete vybrat něco dramatičtějšího, jako je komoda nebo stůl. Jen se ujistěte, že jste kus připravili náležitě, aby se barva neodstraní po skutečnosti (zejména pokud se jedná o povrch stolu, který uvidí mnoho akcí).

Malování stínítka

Stínidla v posledních letech prošly dlouhou cestu, ale většina lamp stále přichází s odstíny, které jsou bílé nebo nějaká verze bělavé barvy. Zatímco v některých případech bílé odstíny dokonale ladí s místností, jindy by bylo hezké mít něco s trochu větší barvou. Zadejte barvu. Malování stínítka je jednoduchý projekt, který může být proveden ve velmi krátkém období a může do prostoru přidat úžasný pop barev. Nová plná barva je skvělá, ale pokud se cítíte trochu dobrodružně, můžete vždy vyzkoušet vzor nebo šablonu. Jen mějte na paměti, že jakmile to namalujete, nemusíte dostat stejné množství světla, které prochází stínem, jako jste kdysi udělali.