21 tipů a technik pro skvělou malířskou práci

Beaucroft / iStock / Getty Images

The Ultimate Guide

Úvod
 • Prep & Primer

  • Paint Primer: Průvodce základními způsoby použití
  • Je barva a základní nátěr v jedné hodnotě "
  • Připravte sádrokarton na malování
  • Potřebujete vyčistit stěny ">
  • Malování pásky vs řezání
  • Jak vyměnit pokoj
  • Naučte se techniku ​​řezání
 • Techniky lakování

  • Malování místnosti bez nepořádku
  • Spray Paint Walls vs Rolling
  • Tipy pro lepší práci s barvou
  • Malovat zdi jako profík
  • Správný způsob použití štětce
  • Malování válečkem
 • FAQs

  • Jak dlouho vydrží malování ">
  • Měli byste nejprve malovat zdi nebo ořezávat ">
  • Můžete udělat rychleji suché barvy ">
  • Kdy odstranit Painterovu pásku
  • Jak čistit štětce
 • Základy malování

  • Tipy pro úsporu peněz na programu Malování
  • Pochopení různých typů barev
  • Výběr správné barvy interiéru
  • Nízká barva VOC vs Žádná barva VOC
 • Co koupit

  21 tipů a technik pro skvělou malířskou práci

  To je vše, co potřebujete vědět

  Autor: Coral Nafie

  Aktualizováno 16.9.19

  S čerstvým nátěrem barvy lze místnost výrazně vylepšit. Pokud ale máte s malbou vztah s láskou a nenávistí, přečtěte si naše tipy, jak efektivně malovat a zajistit krásný konečný výsledek. Můžete si dokonce užít projekt stejně jako hotový produkt!

  Začněte správně

  Práci si užijete víc, pokud na začátku dostanete všechno dohromady. Uspořádejte nástrojovou stanici uprostřed oblasti, ve které pracujete. Sbírejte barvy, štětce, válečky, kladiva, šroubováky, plastové sáčky, plastové obaly, hadry, otvíráky na plechovky a kapky.

  Naplánujte si den na Prep

  Nesnažte se vše udělat za jeden den. Den před malováním použijte k tomu, abyste shromáždili nábytek ve středu místnosti, opravili praskliny a díry, položili modrou malířskou pásku kolem dveří a oken a zakryli nástěnné a stropní svítidla (samozřejmě odstraněné žárovky!) Velkými plastovými taškami .

  Vymažte paluby

  Pokud je to možné, vyčistěte veškerý nábytek a doplňky. Sundejte všechno ze zdi. Pokud nemůžete všechno přesunout ven, umístěte nábytek a lampy doprostřed místnosti a zakryjte je vhodnou látkou. Ujistěte se, že jste pásek obepínali nábytkem. Poté na všechno položte druhý obal z plastu nebo starého listu.

  Odebrat veškerý hardware

  Může se zdát jednodušší malovat kolem kliky a panty kabiny, ale pokud nejste profesionálním malířem, musíte kapat. Přenášejte si tedy některé tašky na zip a odstraňte všechny knoflíky a závěsy skříně, knoflíky dveří, desky spínačů světla a kryty vývodů a svítidla. Položte kusy do samostatných sáčků a jasně označte obsah a umístění (levá horní skříň, dveře do koupelny atd.), Ze kterých jste je vzali. Je to skvělý čas na vyčištění hardwaru! Až budete hotovi malování, vraťte je zpět.

  Připravte se

  Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, jste povinni dostat kapky (nebo více) barvy na cokoli, co máte na sobě. Sundejte si všechny šperky. Rezervujte si nějaké staré, ale pohodlné oblečení pro své malířské práce. Nasunuté boty lze snadno sundat, pokud potřebujete opustit místnost. Nebudete se muset starat o sledování kapek barvy do jiných místností. Když malováte strop, položte si na vlasy šátek, čepici se sprchou nebo starý baseballový klobouk a na brýle trochu plastu.

  Nepoužívejte malovat přes problémové zdi

  Pokud vaše stěny mají díry nebo praskliny, opravte je dříve, než začnete s barvou. Jakékoli domácí centrum nebo obchod s barvami má kvalifikovaný personál, který vás dovede k nejlepším produktům pro danou práci. Široké trhliny a velké díry lze „překlenout“ páskou ze skleněných vláken, spackle vyplní malé otvory a trhliny a jsou k dispozici výrobky pro texturování, které odpovídají vašemu stávajícímu provedení stěny.

  Základní malířské výrobky

  Každý rok přicházejí na trh nové produkty, které pomáhají zvyšovat příjemnost malby. Budete chtít vybrat ty nejlepší pro vaši práci.

  Přírodní nebo syntetické štětce. Štětce s přírodními štětinami jsou určeny pro olejové barvy. Přírodní štětiny nasáknou vodu a kulhají vodou ředitelnými barvami. Novější syntetické štětiny byly navrženy pro barvy na bázi vody nebo latexu, ale lze je použít pro cokoli. Hustě zabalené štětiny, které se zužují na hranu sekáče, pomáhají malovat rovnou hranu, řezat nebo vyklápět. Rozdělené konce nebo „vlajky“ drží více barvy a rovnoměrněji a plynule ji rozprostřou. Vyberte si ten správný štětec pro svou práci.

  Pěnové kartáče a válce. Pěnové kartáče přicházejí v mnoha šířkách, jsou levné a jsou skvělé pro malé práce nebo opravy. Pěnové válečky fungují dobře, nestříkají barvy a snadno se používají, když chcete opravdu hladkou zeď. Nezkoušejte je však na drsných površích, protože to nevydrží.

  Pad Painters. Hladké lakovací podložky nabízejí jednoduché a elegantní nanášení barev a snadné čištění. Na podložku neaplikujte příliš mnoho barvy, protože bude kapat. Budete ji muset rozebrat, vyčistit, důkladně osušit a začít znovu.

  Malířské válečky. Malířský váleček s plastovým jádrem vydrží déle než jeden s kartonovým jádrem. Vyberte váleček „zdřímnutí“ (plnost krytiny) podle textury na stěnách. Použijte plochý, hladký válec pro ploché, hladké stěny a silnější, plyšový válec pro hrubě strukturované stěny.

  Na vodní bázi nebo latexové barvy. Latexové barvy jsou formulovány tak, aby byly šetrné k životnímu prostředí. Doba schnutí je krátká (obvykle asi 1 hodinu) a čištění je snadné s vodou. Naneste barvy na vodní bázi pomocí válečků, vycpávek nebo syntetických štětců. Latexové barvy mají tendenci dostávat „plechovku“ barvy do plechovky, když začnou vyschnout, takže plechovku udržujte co nejvíce zakrytou. Nalijte barvu do jiného kontejneru, aby pracoval od a uzavřete plechovku.

  Olejová barva. Většina profesionálních malířů dává přednost olejovým barvám, zejména pro skříně, nábytek a čalounění. Nové přípravky nepoškozují životní prostředí a nejsou toxické. Protože barvy schnou pomaleji, barvy na bázi oleje umožňují lepší pokrytí a dobře fungují v teplých a suchých podnebích, kde by barvy na vodní bázi vysychaly příliš rychle. Nátěry, válečky nebo přírodní kartáče nanášejte na olejové barvy. Vyčistěte ředidlem barvy nebo jiným rozpouštědlem.

  Kapesníky. Nejvhodnějším materiálem pro upínací látku je těžká plachtovina. Není to tak kluzké jako plast a kryje lépe než noviny. Přeložte látku tak, aby se vešla do místnosti libovolné velikosti, a páskou dolů rohy, aby se zabránilo vytekání barvy přes okraj. Abyste předešli poškrábání, nezapomeňte vysavit podlahy z tvrdého dřeva před položením kapky.

  Tónovaný základní nátěr. Většina úloh lakování pracuje lépe, když používáte základní nebo základní vrstvu. Nechte základní nebo základní barvu zbarvit, aby odpovídala vaší barvě povrchové barvy. Možná se budete moci vyhnout druhému nátěru povrchové úpravy. U stropů zkuste malovat speciálně pro stropy. Některé značky přecházejí na světle modrou a po vysušení se změní na bílou. Díky tomu je snazší zjistit, kde jste již malovali.

  Malířova modrá páska. Pokud jste nikdy nepoužili malířovu modrou pásku, proč ne ">

  Zabalení projektu Malování

  I když jste odvedli skvělou práci, bude nutné nějaké vyčištění. Budete muset udělat nějaké úpravy a dát věci pryč. Přečtěte si několik jednoduchých tipů, jak stylově zabalit svůj projekt malby.

  Udržujte svůj kartáč připravený. Nebudete chtít čistit štětcem nebo válečkem pokaždé, když potřebujete přestávku. Zabalte je do plastového obalu a zalepte je do plastového sáčku. Až se vrátíte z přestávky, budou připraveni a flexibilní. Pro delší skladování (až týden) vložte plastový sáček s kartáčky do mrazničky - ano, mrazák! Před opětovným použitím kartáče rozmrazte asi hodinu.

  Užijte si spoustu hadrů na otření. Žádný malíř by nebyl bez zásoby hadrů. Nepochybně budete muset setřít přebytečnou barvu, zachytit kapání, vyčistit skvrny nebo setřít ruce.

  Žiletky. Seškrábejte přebytečnou barvu nebo kapky z oken, dlaždic nebo skla s rovnými žiletkami. Kapky nezmizí a povrch bude dokonale čistý.

  Jednoduché čištění pro latexovou barvu. Až budete malovat, udělejte si čas na 10 minut namočení kartáčů nebo válečků latexovou barvou do roztoku změkčovače vody a prádla. Opláchněte je ve vodě, vyjměte je a dobře opláchněte čistou vodou. Před odložením otřete nebo odvalte přebytečnou vlhkost a poté kartáčky a válečky na vzduchu vysušte.

  Extra barva. Není třeba ukládat velkou plechovku barev, aby bylo možné uložit jen to málo, co zbylo. Použijte skleněnou nádobu nebo pintu velikosti barvy může ukládat přebytek barvy. Odstraňte barvu a označte nový, menší kontejner důležitými informacemi. Uveďte datum, kdy byla barva použita, název barvy a číslo, kde byla zakoupena, místnost, kde byla použita, a kde (zeď, čalounění atd.) Pokud ji máte, připojte vzorek barvy z obchodu s barvami.

  Buďte připraveni na opravy. K ukládání malého množství barvy používejte malé nádoby na dětské výživy nebo nádoby na skladování potravin, abyste se mohli dotknout škrábanců nebo prohlubní. Naplňte je zbývající barvou, štítkem, kde byla barva použita (kuchyňské linky, strop hlavní ložnice atd.) A jaký typ barvy je (latexový byt, olejová skořápka atd.) A umístěte nádoby do uzavřených plastových sáčků. Pokud potřebujete provést malou opravu, dobře protřepejte nádobu a utřete ji malířským štětcem nebo Q-tip na místě barvy.

  Další tipy pro domácí kutily

  • Jak dát dohromady nástroj pro domácnost
  • Nejlepší webové stránky pro kutily pro domácí zdobení projektů
  • Jak rozpočtu na zimní renovaci