20 levných způsobů, jak aktualizovat váš obývací pokoj

Chuck Schmidt / Getty Images

Pokud jste typem člověka, který rád pravidelně přepíná váš dekor, víte, jak drahé to může být. Dobrou zprávou však je, že to nemusí být nákladné. Existuje mnoho jednoduchých a nenákladných věcí, které můžete udělat pro změnu vzhledu místnosti, aniž byste utratili jmění.

Změna uspořádání nábytku

To je bezpochyby nejméně nákladný způsob aktualizace místnosti, protože je zcela zdarma! Přestěhování nábytku dává vašemu pokoji zcela nový vzhled a uspokojí vaši potřebu změny bez jakýchkoli nákladů. A pokud nejste připraveni přesunout veškerý nábytek, zkuste změnit uspořádání příslušenství a regálových displejů. Byli byste překvapeni, jaký velký dopad to může mít.

Malovat

Malování je nejviditelnějším způsobem, jak dát místnosti nový vzhled, a bude vás to stát jen pár dolarů a nějaký čas. S barvou máte nekonečné možnosti. Můžete malovat celou místnost jednou barvou; můžete malovat stěnu funkce; nebo můžete malovat nějaký druh designu, například pruhy, krokve nebo šablony. S barvou neexistují žádná omezení.

Vyměňte stínítka

Stínidla jsou jako malé klenoty rozptýlené po místnosti. Změňte je a změníte náladu. Zkuste přejít z bílé na černou, plisovanou do bytu nebo rovnou na vzorované. Existuje mnohem více možností, než dříve, takže hledání něčeho, co se vám líbí, by nemělo být obtížné. Vyzkoušejte obchody jako Target, Pottery Barn a Lamps Plus, abyste získali představu o tom, co je tam venku. A pokud nemůžete najít to, co se vám líbí, můžete vždy jít zvykem.

Polštáře a hází

Přidání polštářů a přikrývek je skvělý způsob, jak přidat barvu a texturu, a dopad, který vytvoří, může dát vašemu pokoji nový svěží vzhled - zejména pokud je změníte podle ročních období. Odebrání těžkých, tmavých polštářů a hodů, které byly v zimě příjemné, a jejich nahrazení světlou a svěží verzí v létě, může okamžitě zvednout a osvěžit místnost.

Visí umělecká díla

S uměleckými díly lze toho hodně udělat, od přeskupení stávajících kusů po vytvoření nových. To, co je na stěnách, má velký dopad. Pokud v současné době nic nemáte, vyzkoušejte rámování vzorů tapet nebo tkanin, vytvořte washi tape art nebo rámové stránky ze starých knih. Myšlenka, že umělecká díla musí být drahá, je mýtus, takže zkuste si vytvořit svůj vlastní.

Upravte nepořádek

Pokud máte pochybnosti, upravte. Když se do místnosti vejde příliš mnoho věcí, může to být malé a klaustrofobické. Chcete-li odlehčit prostor, jednoduše odstraňte několik položek. Všechno potřebuje prostor, aby mohl dýchat, takže pokud se váš prostor cítí těsně a chcete nový vzhled, upravte několik položek.

Více levné nápady na zdobení

  • Vyměňte ošetření oken
  • Vytvořte si s fotografiemi zeď galerie
  • Nahraďte závěsná svítidla lustry v obchodech (ujistěte se, že zapojení odpovídá kódu)
  • Vyměňte všechny vaše rámečky obrázků za verze s prodejem v garáži a natřete je stejnou barvou.
  • Najděte použité zrcadlo a rámeček vymalovejte podle svého prostoru. Zavěste jej přes okno a okamžitě se váš pokoj bude cítit větší.
  • Nastříkejte nátěr stávajícího nábytku, jako je například stolek nebo židle.
  • Malování dveří a obložení. Kdo říká, že musí být bílý koberec.> Obchody s koberci často obsahují zbytky, které lze zakoupit za velmi levné ceny.