16 překvapivých použití pro citrónovou šťávu kolem vašeho domova

Je třeba přidat lesk do hrnců a pánve, vyleštit jídelní stůl nebo odstranit rezavé skvrny "> citrony! Kyselá kvalita a svěží vůně mohou působit zázraky kolem domu. Od kuchyně po prádelnu, ke všem ostatním součástí vašeho domova, objevte všechny způsoby, jak používat citrony mimo vaření.

Neztrácejte kapku

Chcete-li získat maximum z každého citronu, položte nesestříhaný citron na pracovní desku a přetočením pod dlaň mírně změkněte. To vám pomůže získat každou kapku šťávy.

Polské hrnce, pánve a hardware

Chcete-li rozjasnit matné hliníkové pánve, nakrájejte citron na polovinu a protřepejte řezanou stranu na vnitřní a vnější stranu pánve. Neoplachujte. Buff s měkkým hadříkem.

Uložte kůru, abyste vyleštili chromové baterie a hardware skříně. Kůru rozetřete na kov, opláchněte studenou vodou a osušte měkkým hadříkem.

Chcete-li lesknout nerezové a měděné květináče, nakrájejte na polovinu citron a namočte do soli. Třete kovové povrchy a odstraňte nečistoty a špínu. Dobře opláchněte a osušte měkkým hadříkem.

Odstraňte skvrny z mramorových desek

Mramor je krásný, ale protože kámen je porézní, může se snadno skvrnit u kávy, čaje nebo z rajčat. Nakrájejte citron na polovinu a namočte do soli. Skvrny silně otřete a poté důkladně opláchněte. Citronovou šťávu nikdy nenechávejte na skvrně příliš dlouho, protože kyselina může poškodit mramorový povrch.

Kávovary na odvápňování a konvice na čaj

Minerální depozity z vody mohou ucpávat kávovary a čajové konvice a dokonce i vaše nápoje chutnat funky. Minerály očistěte každý měsíc přidáním poloviny šálku citronové šťávy do zařízení spolu s trochou vroucí vody. Proveďte kompletní topný cyklus a poté další s čistou vodou.

Odstraňte skvrny z misek a skladovacích nádob

Některá jídla mohou zanechávat skvrny na nádobí, melaminových nádobí a dokonce i na keramických deskách. Za účelem odstranění skvrn naplňte velkou nádobu nebo dřez vroucí vodou. Zmáčkněte šťávu ze dvou nebo tří citronů a hodte do kůry. Přidejte nádobí a namočte po dobu tří až čtyř hodin. Praní jako obvykle.

Zabíjejte bakterie na krájecích prknech a dřevěných nádobách

Citronová šťáva má antibakteriální vlastnosti, které vám pomohou zabít bakterie, které se mohou v malých kouscích zdržovat na plastových a dřevěných krájecích deskách a nádobách. Po omytí povlečte povrch citronovou šťávou a nechte 5 až 10 minut sedět. Opláchněte horkou vodou a dobře osušte.

Vyčistěte a odstraňte zápach z mikrovln

Mikrovlny mohou být nechtěné z postříkání a rozlití. Usnadněte si čištění tím, že přidáte jednu čtvrtinu šálku citronové šťávy do dvou šálků vody v skleněné nádobě pro mikrovlnnou troubu. Umístěte do mikrovlnné trouby a zahřívejte do varu a mikrovlnná trouba je naplněna párou. Nechte páru sedět asi pět minut, poté vyjměte nádobu a setřete nepořádek papírovými ručníky nebo měkkým hadříkem.

Deodorizujte likvidaci odpadu

Citrónové lupínky nikdy nemíchejte do koše. Přidejte je do odpadků s velkým množstvím vody. Citronové oleje pomůžou proříznout jakýkoli nahromaděný tuk, takže jej lze spláchnout a zanechat svěží, čistou vůni.

Zbavte se žlutých skvrn pod podpaží

Některá antiperspiranty reagují s tělními solemi a vytvářejí žluté skvrny na bílém oblečení a změnu barvy na barevných košilích. Za účelem odstranění skvrn smíchejte jednu část jedlé sody, jednu část citronové šťávy a jednu část vody. Pomocí štětce s měkkými štětinami rozetřete roztok na skvrny a nechte směs alespoň 30 minut sedět. Praní jako obvykle.

Odstraňte skvrny od rzi nebo plísní

Skvrny od rzi a plísní jsou nevzhledné, ale citronová šťáva a sůl tyto skvrny často odstraní z bílé nebo ecru tkaniny. Posypte znečištěnou oblast solí a vytlačte ji na čerstvou citronovou šťávu. Roztáhněte látku na slunci, aby usušila, kde ultrafialové paprsky pomohou dokončit práci.

Rozjasněte bílé

Citronová šťáva je přírodní bělicí činidlo, které je mnohem méně tvrdé než chlorové bělidlo. Při mytí bílých šatů přidejte jeden šálek citronové šťávy do prací vody, abyste je udrželi světlé. U špinavých bílých bavlněných ponožek přidejte plátky citronu do velkého hrnce vroucí vody. Přidejte ponožky a nechte je před praním namočit.

Osvěžovač přirozeného vzduchu

Vařené ryby nebo brokolice, popel z krbu, dýmy barvy a krabice na odpadky mohou opustit domov, který voní tak čerstvě. Vytvořte přírodní osvěžovač vzduchu přidáním několika plátků citronu nebo citronové kůry do pánve s vodou. Vaříme asi hodinu a váš domov bude brzy cítit svěží.

Shoo Away Insects

Pavouci, mravenci a blechy jsou velmi citliví na vůni a nelíbí se jim vonící citron. Stříkejte citronovou šťávu nebo nechte proužky citronové kůry na okenních parapetech, prahech dveří a podél podlahových lišt, abyste zabránili vstupu tohoto hmyzu.

Make Glass Sparkle

Vytvořte si vlastní čistič skla a oken smícháním tří polévkových lžic citronové šťávy na šálek vody. Umístěte do stříkací láhve pro snadné čištění. Pro tvrdé skvrny od vody nebo skvrny na skle použijte houbu namočenou v rovné citronové šťávě.

Odstraňte silné skvrny na toaletních mísách

Chcete-li z toaletních misek odstranit vodovodní potrubí a rezavé skvrny, vytvořte pastu z práškového boraxu a citronové šťávy. Naneste pastu na skvrny a nechte ji působit po dobu nejméně dvou hodin, než ji odsete.

Vytvořte si vlastní nábytek polsky

Smíchejte jednu část citronové šťávy a dvě části olivového oleje, aby se vytvořil lak na nábytek. Před každým použitím dobře protřepejte a aplikujte měkkým hadříkem a poté vyleštěte na vysoký lesk.

Ztuhlé štětce

Chcete-li zjemnit tvrzené štětce před dalším malířským projektem, zahrejte citronovou šťávu a vařte v misce pro mikrovlnnou troubu. Vyjměte z mikrovlnné trouby a ponořte štětiny štětce. Nechte vsáknout nejméně 15 minut a poté omyjte mýdlovou vodou.