10 tipů pro použití křídy Style Paint

Procházet

Úvod
 • Smrk Nejlepší barva interiéru domácnosti

  • Viz každá barva interiéru
  • Oblíbené editory
  • Sdílejte své fotografie!
 • Smrk nejlepší domácí lakovaný lak

  • Křídově lakovaná barva: Přehled
  • Viz každá barva křídového lakování
  • Co je to křídový lak
  • Tipy pro používání barevného laku
  • Jak malovat koncovou tabulku
  • Jak malovat komodu
  • Mléčná barva vs Křídové barvy
 • Zábava s barvou

  • Nejlepší barva pro každý pokoj
  • Nejlepší barva pro vaše znamení zvěrokruhu
  • 6 Tajemství designu od odborníka na barvy
  • Základní seznamy maleb

10 tipů pro použití křídy Style Paint

Autor: Lee Wallender

Aktualizováno 27/09/19

Židle malovaná Smrek Best Home Kylea Finish Paint in Casual Sophistication.

Spruce / Jordan Provost

Díky křehké struktuře a svůdným barvám proměňuje křídová barva běžné předměty, jako je šetrný nábytek, do poutavých uměleckých děl. Křídová barva je bez zápachu a přirozeně bez VOC, s ní je radost pracovat a pomáhá oživit staré předměty nebo vytvořit nové, aby vypadaly skvěle staré. Křídové barvy se chovají odlišně od konvenčních barev, protože mají minerální obsah, který jej přibližuje k vápennému mytí než k latexovým barvám. S extrémně rychlou dobou schnutí a možností finální povrchové úpravy voskem má křídová barva tendenci pracovat podle vlastních pravidel. S těmito tipy však můžete snadno vytvořit jedinečný obnovený nábytek s úžasným vzhledem a ten podpis křídou malovat sametovou texturu.

3:19

Jak transformovat kus nábytku s křídovým lakem

Jděte snadno na přípravné práce

Vodítka barvy obvykle zdůrazňují potřebu rozsáhlého čištění a dalšího předúpravy povrchů před nanesením barvy. Možná vás potěší, když zjistíte, že křídová barva je mimořádně dobrá na přilnutí k problémovým povrchům. Broušení, čištění a základní nátěr se lze vyhnout u všech, s výjimkou absolutně nejhorších problémů s povrchem, jako jsou mastné tuky nebo mýdlo na dřevo.

Pro různé efekty použijte různé tahy štětce

Buďte kreativní s tahy štětcem křídy pro zcela odlišný vzhled. U všech technik tahu dokončete místní oblast před přesunem do sousední oblasti. Nezapomeňte pracovat rychle.

 • Křížový průlez: Pro efekt umělého lněného kartáčku vyčistěte oblast svisle a pokračujte nahoře vodorovnými tahy.
 • Stipple: Chcete-li vytvořit nízké vrcholy a údolí, položte barvu silně v malém prostoru a následujte otrhávání štětinami.
 • Peří: Pro hladký povrch naneste štětec na malou plochu a rychle následujte další jemné paralelní tahy nahoře.

Opatrně tísněte jemným brusným papírem

Zoufalství je technika, která vytváří iluzi věku na dřevěných površích. Vyvarujte se trápení všech částí nábytku stejně. Místo toho přemýšlejte o autentickém vintage nábytku a oblastech, které by byly nejvíce opotřebované: 90 stupňové hrany, v blízkosti držadel a tahů, vysoké skvrny a vodorovné pracovní povrchy. Omotejte jemně drsný brusný papír, jako je # 220, kolem dřevěného bloku nebo si koupte pěnovou brusku. Při broušení těchto oblastí aplikujte mírný tlak, protože můžete vždy zpět a intenzivnější oblasti zesílit intenzivnějším broušením. Vypadá to obzvláště hezky na věci, jako jsou svícny a komody.

Photoboyko / Getty Images

Na hladké povrchy naneste tenké vrstvy křídy

Otevřené póry Woodu jsou ideální pro zachycení barvy a její pevnou přilnavost. Úhledné, lesklé předměty, jako je broušený kámen, kov nebo keramická dlaždice, nemají póry, takže musíte použít křídovou barvu jinou technikou. Po zředění křídovou barvou vodou naneste na pracovní materiál tenký povlak, kartáčujte do všech směrů. Ujistěte se, že je celý povrch zakrytý. Poté, co necháte barvu několik hodin zaschnout, v případě potřeby ji nařeďte a na povrch naneste lehký peří. Vyhlazujte stopy štětce lehkým prolnutím horním okrajem štětce.

Vytvořte dvoubarevnou nouzi pro větší hloubku

Křídou malovaný nábytek s poutavou hloubkou se často dosahuje pomocí dvoubarevné tísňové techniky. Broušení sekcí jednovrstvé barvy odhaluje pouze dřevo pod ním. Přesto položením dvou různých barev a jemným broušením klíčových částí horní vrstvy barvy odhalíte tuto nižší vrstvu barvy, nikoli dřevo. Použití tmavší barvy pro spodní vrstvu vytvoří maximální hloubku, když je kontrastováno se světlejší horní vrstvou.

Naneste vosk na pružnou texturu

Samotná křídová barva má za následek strukturu, která je věrná svému názvu, je klenutá a suchá. Použití speciálního voskového křídového laku chrání povrch a dodává mu příjemný pocit mýdla. Vosk naneste štětcem nebo hadříkem, který nepouští vlákna. Přebytečný vosk setřete čerstvým hadříkem, který nepouští vlákna. Vosk bude v nádobě vypadat bíle, ale aplikuje se jasně, takže se nemusíte starat o jeho původní vzhled.

Suchým štětcem smíchejte horní a dolní barvy

Pokud má kus stávající spodní barvu, kterou chcete smíchat s horní barvou, použijte techniku ​​suchého kartáče. Dotkněte se špičkami štětin do barvy křídy. Odstraňte z barvy a přidržte kartáč od obrobku na několik sekund, aby křídová barva dosáhla sušší konzistence na kartáčku. Poté pevně kartáčujte pracovní plochu. Protože je křídová barva poměrně suchá, je prakticky nemožné zničit nižší úroveň příliš velkým množstvím barvy.

Získat ultra hladký povrch broušením

Přestože je křídová barva často spojena se silně strukturovaným, zvětralým vzhledem, může také jít v opačném směru a vytvářet elegantní vzhled pro povrchy, jako jsou dveře skříně. Minerální obsah křídové barvy usnadňuje broušení, což je klíčové pro dosažení hladkého povrchu. Nejprve na předmět natřete tenkou vrstvu vysoce kvalitním štětcem nebo pěnou nebo velurovým malířským válečkem. Lehce obruste jemným brusným papírem č. 220. Vaším cílem není brousit vrstvu barvy (jako u dvoubarevné tísňové techniky), ale vyrovnat tahy štětce nebo štětce. Kartáč nebo váleček na druhé vrstvě, pak znovu brousit na hladký povrch.

Snadno tenká nebo kuřecí barva křídy

Křída barva je na vodní bázi, takže je snadné naředit a zahušťovat. Tenké křídové barvy s malým množstvím chladné vody. Pomalu míchejte barvu a přidávejte vodu. Na rozdíl od latexové barvy, která vyvíjí pokožku, když je víko nádoby na barvu ponecháno otevřené, barva křídy nemá takové vlastnosti. To znamená, že ji můžete zahušťovat jednoduše tak, že necháte víko otevřené a poté mícháte.

Zvažte všechny značky barvy křídového stylu

V roce 1990 Annie Sloan vytvořila částečně Chalk Paint, protože potřebovala barvu, která by vyschla velmi rychle. Přestože její společnost je jedinou společností, která vyrábí produkt s názvem Chalk Paint, jiní výrobci barev od té doby vyvinuli podobné výrobky pro lakování křídou.

 • Behr Chalk Dekorativní barva a vosk
 • Spruce Best Home Chalk Style Paint (viz barvy)
 • Valspar Chalky Finish Paint
 • Rust-Oleum Chalked Ultra-Matte Paint
 • Křídové Chicks nábytek barvy
Jak malovat koncovou tabulku křídovou barvou